wydarzenia
X
Data dodania: 2019-01-25 19:02

Dzisiaj, tj. 25 lutego, odbyła się pierwsza zbiórka naszych najmłodszych Druhów, którzy postanowili wstąpić w szeregi nowo powstałej przy naszej jednostce Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Pierwszą z rzeczy, z którą zaznajomili się Młodzi Strażacy było posiadane przez naszą jednostkę umundurowanie. Mogli na własne oczy zobaczyć i osobiście przymierzyć wykorzystywane podczas akcji ratowniczo-gaśniczych ubranie typu Nomex, w którego skład nie tylko wchodzą spodnie i kurtka, ale również specjalne gumowce, kominiarka, rękawice oraz hełm. Również do zaznajomienia się było ubranie zakładane podczas szkoleń i różnego typu zabezpieczeniach ubranie zwane potocznie "koszarówką", czy wszelkiego rodzaju uroczystościach mundur wyjściowy. Nasza jednostka wzywana jest między innymi do akcji związanych z owadami błonkoskrzydłymi, w związku z czym posiadamy ubranie specjalne do ochrony strażaka chroniące przed latającymi owadami. Również takie ubranie mieli okazję przymierzyć nasi nowi Druhowie. 

Bardzo dziękujemy za liczny udział w pierwszych zajęciach. Pragniemy zaznaczyć, że można w każdej chwili przystąpić do naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, więcej informacji TUTAJ.

Zapraszamy na następne zajęcia, które odbędą się 4 lutego o godzinie 17:00. Tematem zajęć będą samochody pożarnicze oraz ich wyposażenie.