Aktualnie brak wydarzeń

W minioną sobotę 15 lutego odbyło się zebranie sprawozdawcze naszej Jednostki. W trakcie spotkania podsumowano miniony rok oraz wręczono:

- medale za straż przy Bożym Grobie:
Dh Rafał Gruszczyk
Dh Jakub Maciążek
Dh Mariusz Migdał
Dh Jerzy Mencnarowski

- czeskie medale za 5lecie współpracy z OSH Pardubice:
Dh Karol Baszczyński
Dh Jan Stadnicki
Dh Grzegorz Ziarno

- medale z okazji 20lecia ZOP ZOSP RP w Olkuszu:
Dh Paweł Przybyło
Dh Bohuslav Cerman

- upominek oraz list gratulacyjny od Burmistrza Miasta Cieszyn oraz upominek od naszej jednostki z okazji przejścia na strażacką emeryturę:
Dh Karol Baszczyński

W 2019 roku nasza Jednostka uczestniczyła w 113 wyjazdach alarmowych, w tym w 30 pożarach, 61 miejscowych zagrożeniach i 22 fałszywych alarmach.

Liczba wyjazdów poza teren gminy Cieszyn: 2
- 1x teren Miasta Ustroń (ćwiczenia kompanii odwodowej OSP Powiatu Cieszyńskiego na terenie Leśnictwa Dobka),
- 1x gmina Dębowiec (wypadek samochodowy w miejscowości Gumna).

Największą liczbę wyjazdów zanotowali:
1. Dh Wojciech Wąsat - 94 wyjazdy,
2. Dh Sławomir Mięciel - 68 wyjazdy,
3. Dh Remigiusz Czech - 67 wyjazdów.

Ponadto nasza Jednostka zajęła I miejsce w Miejskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych.

Dodatkowo przez cały rok 2019 swoją działalność prowadziła nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Organizowane były zbiórki MDP mające na celu umiejętne wpajanie wiedzy i nauczanie z dziedziny ochrony przeciwpożarowej oraz rozwijanie sprawności fizycznej. Nasza drużyna otrzymała ubrania koszarowe wraz z hełmami. Ponadto z okazji Dnia Dziecka zorganizowano wycieczkę do Muzeum Ognia w Żorach.